Ana Sayfa / MAGAZİN / TÜRKÜ GECESİ

TÜRKÜ GECESİ

Tmp00001Programa,  Belediye Başkanı Emin Halebak,  İlçe Emniyet Müdürü Emir Bilget Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Kahraman, Sakızköy Belediye Başkanı Naci Tarım, Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz, , Lüleburgaz Belediye Başkan Vekili Şehbender Öztürk, Başkan Yardımcıları Kevser Özkan ve Hüseyin Kırcıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Oda Başkanlarının yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Balkan Ve Rumeli Türkülerini seslendiren ünlü Sanatçı Faruk Yılmazın sunduğu program Tek Rumeli kanalından canlı olarak yayınlandı ve tüm Trakyalıları ekranları başına kilitlendi.

Tek İhtiyacımız, birlik ve beraberlik

Gecede Faruk Yılmazı başarılarından dolayı kutlayıp çiçek hediye eden Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, yaptığı konuşmasında halkı birlik ve beraberlik içinde yaşamaya davet etti. Halebak Burası soyadı kültür olan bir kenttir. Bu öyle kolay olmuyor. Burada herkes düşüncesini özgürce ifade edebiliyor. Demokrasinin en güzel örneklerinin yaşandığı kentimizde üniversiteye yerleştirmedeki oranlara baktığımızda en yüksek yerler arasında yer alıyoruz. Biz buna alıştık. Tek İhtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. Ne yazık ki bunu bozmak isteyenler var. Ama biz bunların da üstesinden geliriz. Bu vatana sahip çıkmak hepimiz görevidir dedi.

konserr202

Türkülerimize sahip çıkalım

Türkülerimizin önemine de değinen Halebak, Tarihimizi bilmek kadar türkülerimizi bilmek de önemli. Severek dinlediğimiz, bizi biz yapan türkülerimize sahip çıkalım dedi.

Halebak konuşmasının devamında sahnenin hemen arkasında bulunan Kızılayın kan alma aracını göstererek Kan, fabrikada üretilemeyen tek maddedir. Bunun önemini çok iyi bilen Lüleburgaz halkına teşekkür ediyorum. Çünkü bizler kan verme konusunda da önde olan yerler arasındayız diyerek kan vermenin önemini vurguladı. Daha sonra tüm vatandaşların Zafer Haftasını kutlayarak sahneden ayrıldı.

konserr203

Başkanın konuşmasının ardından Lüleburgaz Roman Halk Dansları Ekibi yaptığı gösterilerle geceye renk kattılar ve izleyenleri coşturdular. Ayrıca gecede sahne alan yerel sanatçılar, Duygu, Ersoy Gürsel,Esma Dinç ve Özlem Güven söyledikleri Rumeli Türküleri ile Lüleburgaz halkının beğenisini kazanarak bol bol alkış aldılar.

kaynak : YEŞİLYURT GAZETESİ

Yazar Hakkında Site Yöneticisi

2008 yılından beri Lüleburgazdan Haberiniz Var
Yukari Cik