Ana Sayfa / SİYASET / LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NİN ÇOCUK KREŞİ OLACAK
LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NİN ÇOCUK KREŞİ OLACAK

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NİN ÇOCUK KREŞİ OLACAK

MHP Lüleburgaz Belediye Başkan adayı Murat Mahir Altan, çocuklarını özel kreşe gönderemeyen aileler için Lüleburgaz Belediye tarafından kreş açılacak” dedi.

Başkan adayı Murat Mahir Altan yaptığı açıklamada “Lüleburgaz’ın yüzde 75’i işçi.  Anne –baba fabrikada çalıştığı zar-zor geçindiği için çocuklarını özel kreşe gönderemeyen aileler var. Belediye Başkanlığım döneminde Lüleburgaz’ın bu sıkıntısı çözülecek.  Çalışan anne –babalar için Lüleburgaz Belediyesi tarafından kreş açılacak” dedi.

Seçim çalışmaları nedeniyle yaptığı ziyaretlerde kendisine iletilen en büyük sıkıntılardan birinin de çalışan anne-babaların çocuklarını bırakacakları yerin olmaması olduğuna dikkat çeken Altan “Lüleburgaz işçi kenti. Birçok ailede anne-baba birlikte çalışıyor. Vardiyalar farkı olsa bile çocuklar bazen ya tek kalıyor ya da da büyük anneler bakıyor. Ancak bazı ailelerde büyük anneler olmadığı için bırakacak yerde bulunmuyor. E aile maddi durum uygun olmayınca özel kreşe de verilemeyen çocuklar komşu komşu gezmek zorunda kalıyor. Belediye Başkanı olduğum zaman ekibimle birlikte Lüleburgaz’ın bu sıkıntısını çözmek için ilk çalışmayı başlatacağım. Ücretsiz olarak ya da çok düşük miktarda bir ücretle belediye kreşini hizmete sokacağım.  Çalışan anne-babalar artık çocuğumu bugün hangi komşuya bırakayım diye düşünmeyecek” dedi.

Ertan BAYER – HÜRFİKİR GAZETESİ

Yazar Hakkında Site Yöneticisi

2008 yılından beri Lüleburgazdan Haberiniz Var
Yukari Cik