Etiket arşivi: chp lüleburgaz belediye başkan adayı

HALEBAJK

EMİN HALEBAK 4. KEZ ADAY

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nün Pazartesi toplantısı dün parti binasında yapıldı.

Toplantıya CHP Lüleburgaz Belediye Başkan aday adayı olarak katılan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, saat 12.30’da katıldığı toplantıdan saat 13.15’te ayrıldı.

Saat 13.20’de CHP’nin resmi internet sitesine Lüleburgaz Belediye Başkan adayının Emin Halebak olduğunu konuldu.

CHP Lüleburgaz Belediye Başkan adayı adayı Turabi Kayan konuşma yaptığı sırada CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Avukat Alaadin Güncer “CHP Lüleburgaz Belediye Başkan adayı resmen Emin Halebak” dedikten sonra kimse konuşmayı dinlemedi. Turabi Kayan’da konuşmasını yarıda bıraktı.

HÜRFİKİR GAZETESİ

akp-burgaz

AKP ADAYI BELLİ OLDU

 

AK Parti Lüleburgaz Belediye Başkan adayını bugün yapacağı bir basın açıklamasıyla Lüleburgaz’a tanıtacaktı ancak AKP de diğer partiler gibi açıklama işini erteledi.

Bugün yapılan AKP kongresinde başkan adayı belli olurken parti bu ismi çarşamba günü açıklayacağını duyurdu.

AKP Adayı Hala Muamma

Bilindiği gibi AK Parti’de Süleyman Tokgöz, Celal Tulgar ve Tacettin Çetin Lüleburgaz belediye başkan aday adaylığını açıklamıştı. Daha sonra da DSP Lüleburgaz Belediye Meclis üyesi olan Gürel Balkan’ın AK Parti Lüleburgaz Belediye Başkan adayı olacağı konuşulmaya başlanmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Gürel Balkan hem DSP’den hem de Lüleburgaz Belediyesi Meclis Üyeliği’nden istifa etmiş 15 gün öncede Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından AK Parti rozeti takılmıştı.

Diğer Partilerde Son Durum

Chp adayını 7 Şubatta açıklayacağını önceden duyurmuştu.
Mhp Adayı olması kesinleşen Murat Mahir Altan’ın da halka tanıtılması AKP gibi çarşamba gününe bırakılmıştı.

dana-kuyruk

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BUGÜN BELLİ OLUYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Örgütü Parti Genel Merkezi’nin yarın yapacağı Parti Meclisi toplantısına kilitlendi. CHP Genel Merkezi’nin yarın yapılacak olan Parti Meclisi toplantısında CHP Lüleburgaz Belediye Başkan adayının belirlenmesi bekleniyor.

Buna göre CHP Lüleburgaz Belediye Başkan aday adayları Emin Halebak, Hakan Dedeoğlu, Koray Şentürk Tansel Barış ve Turabi Kayan’dan biri yarın yapılacak olan toplantı sonrası açıklanması bekleniyor. Lüleburgaz’ın yanı sıra Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey Beledesi’nde CHP Lüleburgaz Belediye Başkan adayı belirlenecek. Lüleburgaz ve Ahmetbey’de CHP Lüleburgaz Belediye Başkan adayı yarın yapılacak olan Parti Meclisi toplantısından açıklanmazsa karar 4 Ocak 2014 tarihine kalacak.

Bilindiği gibi CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil’in, Lüleburgaz’da yaşayan teyzesi geçtiğimiz günlerde vefat etmişti.

Cenazeye Bihlun Tamaylıgil ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’da katılmıştı. Umut Oran gazetemize yaptığı açıklamada “Parti Meclisi 22 Aralık 2013 tarihinde toplanacak. Kırklareli Merkez ve Lüleburgaz belediye başkan adayının bu toplantıda belirleneceğini umuyorum” demişti.

Ertan BAYER – GÖRÜNÜM GAZETESİ