Ana Sayfa / ÇEVRE / FABRİKA ATIKLARINI BARAJIN YANINA DÖKTÜLER
FABRİKA ATIKLARINI BARAJIN YANINA DÖKTÜLER

FABRİKA ATIKLARINI BARAJIN YANINA DÖKTÜLER

Lüleburgaz’a bağlı Tatarköy’de barajın hemen yanında toprak altına gömülen atıklar jandarmayı harekete geçirdi.
İhbar üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri katı atıkları döküp toprağın altına gömen işçilerle karşılaştı. Nakliyeci olduklarını ve sürekli buraya fabrikalardan getirdikleri atıkları boşalttıkları belirten nakliyeciler konunun Kaymakamlık ve muhtarlığın bilgisinde olduğunu iddia ettiler.
Yeni Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren bir firmanın çalışanı olduğunu belirten Fikret Y. ise atıkları buraya boşaltmak için izinlerinin bulunduğunu iddia etti. Atıklardan numune alan jandarma ekipleri ise konu hakkında araştırma başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Babaeski İlçe çöplüğünde yaşanan atık dökme olayının hemen ardından Tatarköy’de benzer bir olayın yaşanması kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Atıkların tıbbi atık olmayıp zararsız katı atıklar olduğu ve izinlerinin de bulunduğu iddia edilirken atıkların neden Kırklareli ve Tekirdağ’daki katı atık bertaraf tesislerine götürülmeyip bölgede doğaya dökülüp gömüldüğü sorusunu akla getirdi. Çevre halkı da duruma tepki gösterirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Gökhan KAN – HÜRFİKİR GAZETESİ

Yazar Hakkında Site Yöneticisi

2008 yılından beri Lüleburgazdan Haberiniz Var
Yukari Cik