Ana Sayfa / GÜNCEL / ALDEMİR VE MORTAN İLK FAHRİ HEMŞEHRİLERİMİZ OLDU
ALDEMİR VE MORTAN İLK FAHRİ HEMŞEHRİLERİMİZ OLDU

ALDEMİR VE MORTAN İLK FAHRİ HEMŞEHRİLERİMİZ OLDU

Lüleburgaz Belediyesi tarafından önceki akşam Aşkıye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen törende Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir ve Prof. Dr. Kenan Mortan’a hemşehrilik beraatı verildi. Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde düzenlenen törene yaklaşık 500 kişi katılırken konuşmalarda duygusal anlar yaşandı

Aldemir ve Mortan’a hemşehrilik beraatı

Lüleburgaz Belediyesi’nce 19 Kasım Pazartesi akşamı Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir ve Prof. Dr. Kenan Mortan’a gösterdikleri özverili çalışmalar ve gönüllü katılımlarından dolayı “ Lüleburgaz’ın Fahri Hemşehrilik Beratı” verildi.
Geceye Kaymakam Cemalettin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Belediye Başkanı Emin Halebak, Başkan Yardımcıları Kevser Özkan ve Haluk Kırcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Adliyede görevli Hâkim ve Savcılar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haluk Karakuş, İlçe Sağlık Müdürü Önder Porsuk, İlçe Gençlik ve Spor müdürü Tuncay Akgöl, Belediye Meclis Üyeleri, Oda Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda Lüleburgazlı vatandaş katıldı.
Açılışta Lüleburgaz Belediyesi’nin Stratejik Planı hakkında bir sunum yapan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Dilek Çetin Çivi, stratejik planın oluşturulma safhalarını ve on yılda gelinen noktayı anlattı.
Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Emin Halebak konuşmasında Lüleburgaz’da bir ilkin gerçekleştirildiğini ve belediye meclisince iki değerli insana Hemşehrilik Beratı verileceğini söyledi.
Halebak “ Başkan olarak 14 yılı doldurdum ve 15. yıla giriyorum. Bugün burada tarihimizde ilk defa Hemşehrilik Beratı verilirken kendimizi anlatmak olmazdı ama gelinen noktada bu iki önemli insanın katkılarını anlatmak için stratejik plan anlatılmalıydı. Başkan olduğum zaman Lüleburgaz’ın stratejik palana ve profesyonel bir desteğe ihtiyacı vardı. Bende araştırmalar sonucunda Prof. Dr. Kenan Mortan’a ulaştım. Beni geçirdiği testten sonra birlikte çalışmaya başladık. Lüleburgaz’da ekibiyle aylarca çalıştı, Altıyolda sabahladı. Çalışmalar sonucunda 500 sayfalık bir rapor ile Stratejik planımız oluşturuldu. 2007 yılında stratejik plan zorunlu olunca da revize ettik. 2011 ve 2012 yılında Stratejik planlarda birinci olduk. Kentimizde ciddi değişimler yaşandığını hissettik. Bu raporu gördüğümde ilk defa Lüleburgaz’ı tanıdım. Kurumun sinerjisi ile kentin sinerjisinin örtüşmesi gerektiğini gördüm. Her zaman söylediğim bir şey vardı. Bu kurum benim ihtiyacımı duymadığı zaman benim de görevim bitmiş olacak” dedi.
Sahildeki denizyıldızlarını tek tek kurtarmaya çalışan adam örneğini veren Halebak, “ Cumhuriyet Başsavcımız Hüsnü Aldemir, denizyıldızlarını tek tek kurtarmaya çalışan bir insan. Yaptığımız etkinliklerin hepsinde orada ve bazen bizlerin bile katılamadıkları yerlerdeki programlarda o her zaman var. Bu akşam burada bir ilki yaşıyoruz. Belediye Meclisimizin almış olduğu kararla cumhuriyet başsavcımız Hüsnü Aldemir ve Prof. Dr. Kenan Mortan’a verdikleri katkılar ve gönüllü çalışmaları için teşekkür ediyor ve kendilerine Lüleburgaz’ın Fahri Hemşehrilik Beratı’nı sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
Daha sonra Başsavcı Aldemir’in özgeçmiş sunumu sonrasında Başkan Halebak, sahneye gelen Başsavcı Aldemir’e Hemşehrilik Beratı ve çiçek takdim etti.
Başsavcı Hüsnü Aldemir ise konuşmasında başarı için her zaman çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Aldemir “ ben meslek hayatım boyunca her zaman çok çalışmak gerektiğine inandım. Staj yaptığım yıllarda kendimce önemli gördüğüm konulardaki evraklardan birer nüsha alıp not tuttum. Mesleğinde en iyileri bulup onlarla çalışmak için ısrar ettim. Mesleki ve sosyal alanlarda kitaplar okuyup kendimi geliştirmeye çalıştım ve halen de okumaya devam ediyorum. Emrimde çalışanları daima gözettim ve adil olup eşit davrandım. İşime erken gelip geç çıktım. Zorla sağlanan saygının saygı olmadığına inandım. Doğru bildiklerimin yanlış çıkması halinde diretmedim ve doğruya yöneldim” dedi. Duygulu konuşmasının sonunda verilen beratın kendisi için büyük gurur ve mutluluk olduğunu belirtip tüm katılımcılara saygılarını sundu.
Prof. Dr. Kenan Mortan’ın kısa özgeçmişinin sunumundan sonra Başkan Halebak kendisine Hemşehrilik beratı ve çiçek takdim etti. Mortan yaptığı konuşmasında “ Lüleburgaz Kongresi’nin tarihte kalmadığını ve Belediye Reisi Halebak tarafından Kongre Meydanı’nın sürekli hareketli olduğunu, uygarlık yolunun çizildiğini gördüm ve çok mutlu oldum. Ayrıca bu geceyi Trakya Oda Orkestrası ile taçlandırması beni Atatürk’ün İnebolu’daki Şapka Devrimi’ne götürdü. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra kendisine sunulan çiçeği de “ bu güzel çiçeği karanlıklarımı aydınlatan eşime armağan etmek istiyorum” deyip eşine atınca salonda alkış tufanı koptu.
Kokteyl için verilen ara sonrası etkinlik Trakya Oda Orkestrası’nın konseri ile sona erdi.
HÜRFİKİR GAZETESİ

Yazar Hakkında Site Yöneticisi

2008 yılından beri Lüleburgazdan Haberiniz Var
Yukari Cik