Ana Sayfa / YAŞAM / 8 KASIM PARKI AÇILIŞI
8 KASIM PARKI AÇILIŞI

8 KASIM PARKI AÇILIŞI

Lüleburgaz Belediyesi ve 8 Kasım Mahallesi sakinleri arasında ilk kez gerçekleştirilen pilot bölge uygulaması ile mahallelinin ortak olarak yerini belirlediği 8 Kasım Parkı, 21 Aralık 2009 günü saat: 12.00’de gerçekleştirilen törenle açıldı.

Törene Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Lüleburgaz Emniyet Müdürü Emir Bilget, Lüleburgaz Belediyesi Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak “Parkın yerinin seçilmesi, 8 Kasım Mahallesi sakinleri tarafından yapıldı. Bu uygulama halkın yönetime katılmasının ve demokrasinin en güzel örneğini oluşturdu. Yaşanılan süreçteki zorluklarda yine mahalle sakinlerinin çabalarıyla aşıldı. Belirlenen alana Lüleburgaz Belediyesi tarafından şimdi açılışını yaptığımız mükemmel bir tesis yapıldı. Bu tesis açılışında da bizi yalnız bırakmayan ve şimdi karşımda duran gençlerimize ve tüm mahalleliye uzun yıllar hizmet verecektir” dedi.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın konuşmasının ardından kurdele kesimiyle 8 Kasım Parkı hizmete açıldı. Düzenlenen kokteylin ardından parkı gezen mahalle sakinleri, “Bize böyle bir alanı mahallemize kazandıran Başkan Emin Halebak’a teşekkürlerimizi sunarız” dediler. 8 Kasım Parkı içerisinde çocukların kullanabileceği oyun parkuru, gençlerimizin faydalanacağı, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortu ve kaykay pistinin yanında, her yaştan vatandaşın kullandığı jimnastik aletleri bulunuyor.

lüleburgaz belediyesi

Yazar Hakkında Site Yöneticisi

2008 yılından beri Lüleburgazdan Haberiniz Var
Yukari Cik